Hallitus2018-12-12T14:06:59+00:00

Liiton asioita hoitaa hallitus, jonka jäsenet valitaan yhdeksi tai kahdeksi vuodeksi kerrallaan Liiton vuosikokouksessa. Hallitus koostuu puheenjohtajasta, kahdesta varapuheenjohtajasta, kahdeksasta varsinaisesta jäsenestä sekä neljästä numeroidusta varajäsenestä. Jäsenistä puolet on erovuorossa vuosittain.

Hallitus on päätösvaltainen, jos kokouksessa on paikalla puheenjohtaja tai varapuheenjohtaja sekä vähintään viisi hallituksen jäsentä.

Puheenjohtajisto

Juha HyötyläinenPuheenjohtaja
Jyväskylä
juha.hyotylainen@sehl.fi
040-1873464
Timo Hurskainen1. varapuheenjohtaja
Savonlinna
timo.hurskainen@sehl.fi
0400-176048
Tomi Malinen2. varapuheenjohtaja
Kuopio
tomi.malinen@sehl.fi
044-2175858

Varsinaiset jäsenet

Mika Hoffrén
Kotka
mika.hoffren@sehl.fi
Sanna Kauppinen
Pirkkala
sanna.kauppinen@sehl.fi
Erik Lydén
Tampere
erik.lyden@sehl.fi
Suvi Makara
Mikkeli
suvi.makara@sehl.fi
Karoliina Malinen
Oulu
karoliina.malinen@sehl.fi
Eetu Rantanen
Kouvola
eetu.rantanen@sehl.fi
Sakari Saarinen
Vantaa
sakari.saarinen@sehl.fi
Kalevi Savolainen
Mikkeli
kalevi.savolainen@sehl.fi

Varajäsenet

Antti Haataja
Kerava
antti.haataja@sehl.fi
Maria Hyytiäinen
Mikkeli
maria.hyytiainen@sehl.fi
Mika Länsisola
Vantaa
mika.lansisola@sehl.fi
Sari Tulla
Kotka
sari.tulla@sehl.fi